Yeni Realme Q’nun Özellikleri açıklandı

realme-q-4

Realme Baş Pazarlama Müdürü Chase, yeni çıkacak olan Realme Q’nun özellikleri ni Weibo profilinden paylaştığı bir yazı ile açıkladı.

Akıllı telefonun, 20W VOOC hızlı şarj teknolojisini destekleyecek bir 4035mAh batarya ile güçleneceğini ve bataryanın USB Type-C portu ile şarj edileceğini onayladı. Ayrıca, telefonun UFS 2.1 yüksek hızlı flash bellekle geleceğini de söyledi.

Şirket, telefonun dörtlü kameralı modeli için 48MP Sony IMX586 birincil kamera sensörüyle birlikte geleceğini açıkladı. Ayrıca, akıllı telefonun Realme 5 Pro ile aynı Snapdragon 712 işlemci tarafından destekleneceği de doğrulandı.

Daha fazla güvenlik için arkaya monte edilmiş bir parmak izi sensörü de bulunmaktadır. Telefonun üstünde Android 9 Pie tabanlı ColorOS 6 çalışıyor olacak. Spesifikasyonların tam listesi, telefonun fiyat ve dağıtım bilgileri için, şirketin bu hafta sonunda resmi olarak tanıtmasını beklemek zorundayız.

Şirketin şu anda Çin’de iki telefonu var – Realme X ve X Lite. Realme X ilk kez bir pop-up ön kamera içeren model olarak Çin’de piyasaya sürülürken, X Lite Çin pazarı için Realme 3 Pro’nun muadili bir model.

Oppo destekli marka, 64MP dört kameralı akıllı telefonunu Hindistan pazarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Realme 5 serisi lansmanı sırasında Realme CEO’su Madhav Sheth, telefonun Realme XT olarak adlandırılacağını ve Eylül ayında Hindistan’da açılacağını doğruladı.