Xiaomi ve Samsung işbirliği geliyor

xiaomisamsung

Samsung tanıttığı yeni teknolojisi ISOCELL sensör ile büyük merak uyandırmıştı. Çoğu telefon üreticisi bu sensör için sıraya girdi ve Xiaomi gelecekte çıkaracağı 4 telefonda da kullanmak için adımını attı, Xiaomi ve Samsung işbirliği geliyor.

Geçen ay Samsung, şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüklü akıllı telefon kamera sensörü olan mamut 1/1.33 inç 108MP ISOCELL Bright HMX’i tanıtmıştı. Xiaomi bunu bir akıllı telefonda ilk kullanan şirket olacak ve şimdiye kadar Mi Mix’i gösteren pek çok söylenti ortaya çıkacak. Muhtemelen Ekim ayı başlarında 4 yeni cihaz bu sensörle birlikte tanıtılacak.

Bununla birlikte, XDA Developers’da girişimciler tarafından yapılan yeni bir araştırma, Çinli şirketin aslında 108MP arka kamerayı gösterecek dört farklı akıllı telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bunların kod adı “tucana”, “draco”, “umi” ve “cmi” ve MIUI’nin Mi Gallery uygulamasında kod aracılığıyla göründü.

İşin tuhaf tarafı, bu raporun kaynağına göre, bu dört cihazından hiçbirinin Mi Mix 4 olamayacağını söylüyor. Dolayısıyla, 108MP kameraya sahip olduğu hakkındaki söylentiler ya yanlıştı ya da Mi Gallery uygulamasına henüz eklenmemiş.

Düşüncelerinizi forumdaki konuya yazmayı unutmayın!
Xiaomi Samsung işbirliği mi geliyor?

Kaynak: https://www.gsmarena.com/four_xiaomi_phones_will_use_samsungs_108_mp_camera_in_the_near_future-news-38991.php