Xbox Series X oyunları için yeni açıklama

xbox-series-x-oyunlari-icin-yeni-aciklama

Microsoft’un gelecekteki yeni oyun konsolu Xbox Series X, bünyesinde barındıracağı oyunlar konusundaki belirsizlik ortadan kalktı. Peki Xbox Series X oyunları nasıl olacak?

Microsoft, Xbox Series X için özel oyun olmayacağını açıkladı

Microsoft’un gelecek nesil konsolu Xbox Series X, yalnızca yeni donanımda oynanabilen özel oyunlarla piyasaya sürülmeyecek. Bunun yerine Microsoft, Xbox Play Anywhere stratejisini uygulayarak, ileriye ve geriye dönük uyumluluğu tam olarak destekleyecek.

Microsoft Studios Başkanı Matt Booty, yeni konsolda yer alacak oyunlar hakkında İngiltere’de yayın yapan MCV isimli oyun sitesine açıklama yaptı. Açıklamaya göre gelecek yıl içerisinde Game Studios çatısı altında yayınlanan bütün oyunların PC ve Series X için ortak bir platforma toplanacağını açıkladı.

Yeni Xbox ilk tanıtıldığında, Xbox One’da yer alan tüm oyunların Xbox Play Anywhere ıle Windows 10 sisteminde oynanabilir hale getirileceği açıklanmıştı. Series X için özel olarak tanıtılan Halo Infinite, bu kapsamda hem yeni nesil Xbox One ve Xbox konsolunda hem de Windows 10’da çalışabilecek.

Microsoft, Series X’in etkileyici özelliklerinin ve PC platformu üzerindeki kullanım kolaylığının önemli olduğunu düşünüyor. Özellikle 2013’teki orijinal Xbox One’dan bu yana yeni bir konsola geçmemiş olabilecek oyuncular için yeni bir heyecan olmasını umuyor.

Forumda düşünlerinizi yazmayı unutmayın!
Xbox Series X oyunları için açıklama

Kaynak: https://shiftdelete.net/xbox-series-x-oyunlari-icin-yeni-aciklama