Wi-Fi 6 sonrası şimdi de Wi-Fi 6E ortaya çıktı

wi-fi-6-sonrasi-wi-fi-6e

Kablosuz İnternet teknolojisi Wi-Fi standardı sayesinde her geçen gün çok daha iyi bir altyapıyla karşımıza çıkıyor. Son olarak ortaya çıkan Wi-Fi 6 sonrası şimdi de Wi-Fi 6E standardıyla birlikte çok daha verimli bir hale geliyor.

Wi-Fi Alliance tarafından belirlenen bu standartlar kablosuz İnternet için yeni teknolojilerin nasıl ve ne şekilde kullanılmasına dair standartları belirliyor.

Peki ama birlik çok kısa bir süre önce duyurduğu Wi-Fi 6 sonrası neden 6E gibi bir yenileme yapma ihtiyacı duydu?

 Wi-Fi 6E yeni neler sunuyor?

Wi-Fi 6 standardı ile birlikte özellikle kamusal alanlarda kullanılan kablosuz ağların çok daha verimli hale getiren teknolojiler ön plana çıkmıştı. Mobil İnternet kullanımının artmasıyla birlikte, cep telefonu üzerinden İnternet kullanımı yüzde 70-80 bandına oturmuş durumda.

Wi-Fi 6 ile birlikte yavaş çalışan, tıkanan ve insanların genelde açık ağları tercih etmesini engelleyen bir çok dezavantaj Wi-Fi 6 ile birlikte ortadan kalkıyor.

Wi-Fi 6E ise, yeni 6 GHz frekanslarını destekleyebildiğini belirtmek için mevcut Wi-Fi  standardına eklenen yeni bir uzantının adıdır. Bu Wi-Fi standardının daha geniş bir ağda daha yüksek bir verim sunacağını gösteriyor.

Wi-Fi 6 ile birlikte kablosuz İnternet kullanımının yaygınlaştığı evlerde, daha iyi bir Wi-Fi deneyim elde edilebilecek. Bu durum, erişilebilir İnternet hızlarını da ciddi oranda etkileyecek. Maksimum hız, 3,5 Gbps’den 9,6 Gbps’ye çıkacak.

Wi-Fi 6E ise bu artan veri hızı trafiğinin 6 GHz üzerinde çok daha hızlı ve neredeyse tıkanmadan aktarılmasını sağlayacak.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Wi-Fi 6E standardıyla birlikte gerçekten de çok daha iyi bir İnternet deneyimine sahip olabilir miyiz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Forumda yorum yapmayı unutmayın!
Wi-Fi 6E teknolojisi ortaya çıkıyor

Kaynak: https://shiftdelete.net/wi-fi-6-sonrasi-wi-fi-6e