Vivo Functouch OS 9.1 çıkış tarihi belli oldu

funtouchosteaser

Vivo’nun paylaştığı videoya göre Funtouch OS 9.1 işletim sistemin gelme tarihi belli oldu. İşte Vivo NEX 3 5G’de bulunacak olan Funtouch OS 9.1 çıkış tarihi 

Görünüşe göre Vivo’nun önümüzdeki haftalarda sıkı bir takvimi olacak. Birincisi ve en önemlisi, 16 Eylül Şanghay açıklamasında tanıtılan NEX 3 5G amiral gemisinin çıkışı. O haftanın ilerleyen saatlerinde (20 Eylül, kesin olarak) V17 Pro’nun ilk resmi tanıtımı yapılacak. Çinli bir şirket tarafından yayınlanan bir teaser’a göre, Funtouch OS arayüzünün yeni bir sürümü de aynı hafta yayınlanacak.

Videoda Funtouch OS 9.1 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı olara 16 Eylül’den bahsediliyor. Bu yukarıda belirtilen her iki vivo telefonun, yeni Funtouch OS 9.1 ile birlikte piyasaya sürülme olasılığının yüksek olduğu anlamına geliyor. Klibin kendisi, burada ve orada renk sıçraması olan, çoğunlukla tonlanmış monokrom grafikler içeriyor ve muhtemelen Android ROM’un genel görünümünü ve hissini bize gösteriyor olabilir.

Videonun içerdiği bazı metinlerde aşırı değil ve kaba değil anlamını çıkarıyoruz. Buna dayanarak, vivo’nun sofistike bir görünüm getireceğini varsayabiliriz.

9.1 sürümünün mevcut Funtouch OS 9 üzerinde oldukça küçük bir güncelleme olmasını bekliyoruz. İlk kez bu yılın Mart ayında açıklandığında büyük değişiklikler yapılmıştı. 72 yeni özellik, farklı detayların 55 optimizasyonu, 263 kullanıcı arayüzü iyileştirmesi, daha basit ve daha güzel bir arayüz ve daha akıllı ve daha kullanıcı dostu bir kullanıcı deneyimi.

Ancak dürüst olmak gerekirse Funtouch OS 9.1 gerçekten devrimci olmadığı sürece, tanıtım ortamındaki tüm dikkat, NEX 3 ve iddia edilen muhteşem tüm ekran tasarımı ve birinci sınıf telefon modelleri üzerinde olacak. Güncellemeler için takipte kalın!