TWRP 3.4 Oppo cihazlar için OZIP çözme ve Android 10 desteği ile geliyor

twrplogo
70% Ortalama Puan

TWRP Play Store

TWRP - Google Play Store

Play Store Puanı
%70

TWRP 3.4.0 OPPO ve Realme cihazları için OZIP şifre çözme özelliğini ve Android 10 güncellemesi alan eski cihazlarda desteklenmeye başlıyor.

İster deneyimli bir flashlama bağımlısı, ister Android dünyasına yeni gelen biri olun, muhtemelen bir noktada Team Win Recovery Project’i veya kısaca TWRP’yi kullandınız ya da kullanacaksınız. Özel kurtarma çözümü, Android destekli yüzlerce cihazı (TV Kutuları ve akıllı saatler dahil) resmi olarak destekliyor. Öte yandan, modding topluluğu resmi olmayan yapılarda gerçek çift önyükleme gibi benzersiz özellikleri entegre etmeyi başardı. Sürekli değişen Android dünyası sayesinde, TWRP’nin eski cihazlarla uyumluluğu korurken daha yeni bölüm şemalarına ve şifreleme mantıklarına uyum sağlaması gerekiyor. Proje geliştirenleri TWRP’nin sürüm numarasını 3.4.0’a çıkaran büyük bir güncelleme yayınladı.

Birçoğunuzun bildiği gibi, TWRP geliştiricileri özel kurtarma işlemini Android 10 ile tamamen uyumlu hale getirme yolunda çeşitli zorluklarla karşılaşmıştı. TWRP kod tabanının önemli bir bölümünün Google’ın AOSP’nin kurtarma uygulamasında tanıttığı değişiklikleri desteklemek için gözden geçirilmesi gerekiyordu. TWRP 3.4.0, Android 10 ile başlatılan cihazları desteklemek için gereken dinamik / mantıksal bölümleri henüz desteklemiyor. Bununla birlikte, Android 10’a yükseltilen, ancak eski bölüm şemasını koruyan eski cihazlar için desteği düzeltiyor.

Gelişmiş bir şifre çözme modülüne sahip olmanın yanı sıra, TWRP’nin en son sürümü Root Sistem(System-as-Root) ve A/B çift bölüm işlemede bir dizi iyileştirme ile birlikte geliyor. A/B yükleyici zip formatı, XDA’da Geliştirici osm0sis ve XDA Geliştiricisi arter97’nin katkılarıyla sıfırdan yeniden yazılmış. Ayrıca, XDA Tanınan Geliştirici mauronofrio’nun izniyle OZIP şifre çözme artık yerel olarak destekleniyor. Bu, OPPO ve Realme akıllı telefon kullanıcılarının, önceden standart ZIP dosyalarına dönüştürmeden resmi ürün yazılımı paketlerini doğrudan TWRP’den flaş edebileceği anlamına gelmekte.

TWRP – Google Play Store’da indir