Realme’den Helio G35 işlemcili ilk akıllı telefon

realmec11

Realme Malezya, dünyanın ilk MediaTek Helio G35 SoC işlemcili akıllı telefonunu Realme C11 ile çıkaracağını duyurdu.

Realme, X3 modelini 25 Haziran’da Hindistan’daki bir etkinlikle açıklayacak ancak şirketin o gün tanıtacağı tek akıllı telefon bu değil. Realme Malezya, dünyanın ilk MediaTek Helio G35 SoC işlemcili akıllı telefonunu yakında tanıtacağını duyurdu.

Şirket haberleri resmi Facebook hesabı aracılığıyla paylaştı ancak yazıdaki akıllı telefonun adından bahsetmedi. Malezya medyasına gönderilen bir basın notunda, Realme bu akıllı telefonun Realme C11 olarak adlandırılacağını doğruladı.

Helio G35 SoC ile Realme C11 çok yakında
Not ayrıca C11’in arkasını gösteren ve Realme akıllı telefonlar için yeni bir tasarıma sahip bir görüntü içeriyordu. Ancak cihazın sol üst köşesi kapatılmış, bu yüzden C11’in kaç arka kamera ile geleceğini bilmiyoruz.

Şirket henüz C11’in diğer ayrıntılarını açıklamadı ancak akıllı telefon, model kodu RMX2185, 5.000 mAh pil taşıyacağını açıklayan çok sayıda ülkede sertifikaları çok yakında piyasaya sürdü. 10W’a kadar şarj etme özelliği olacak.

Dünyanın ilk Helio G70 destekli akıllı telefonu olan C3 serisindeki önceki akıllı telefon olan C3 akıllı telefonun da 10W ile şarj edilebilen 5.000 mAh hücre ile gelmesi şaşırtıcı değil.

Realme C11 hakkında daha fazla detay önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.