Realme X2 Snapdragon 730G ile geleceği doğrulandı

realmex2cpu

Gün geçtikçe Realme X2 hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz. Tahminlerde bulunduğumuz gibi, Realme X2 Snapdragon 730G ile güçlenecek.

Realme şirketi lansman günü yaklaştıkça Weibo profilinde Realme X2 hakkında daha fazla bilgiler vermeye başlıyor. Ön ve arka kamera çözünürlüklerini geçen günlerde yayınlayan şirket, şimdi de Realme X2’nin arkasındaki gücü, Snapdragon 730G’yi doğruladı.

Bunu da okuyun: Realme X2 32 MP selfie kamerası ile gelecek

Realme X2 Snapdragon 730G ile geleceğinin onaylanmasının yanı sıra, Realme ayrıca Weibo’da X2’nin geçtiğimiz hafta Hindistan’da açıklanan Realme XT’nin tasarımına benzer tasarıma sahip olacağını gösteren X2’nin bir resmini yayınladı. Resim aynı zamanda X2’nin iki renkte sunulacağını gösteriyor – Pearl White ve Pearl Blue.

Realme ayrıca Çin sosyal ağı Weibo’da bir Realme X2 posteri paylaşmıştı ve X2’nin arka tasarımını görebileceğiniz posterde Realme XT’ninkine benzer bir arka tasarım olacağını daha önceden doğrulamıştı.

Güvenilir bir kaynak, Çin için Realme X2’nin Aralık’ta Hindistan’a gelmesi planlanan bir yeni model Realme XT 730G olduğunu söyledi.

XT 730G, Snapdragon 730G SoC, 32MP selfie kamerası ve 30W VOOC Flash Charge desteğine sahip olacak.

Geçtiğimiz günlerde şirketin Weibo’da paylaştığı tanıtım videosunda, X2’nin kamera olarak 64MP üniteli bir dörtlü kamera kurulumuna sahip olacağını bizlere göstermişti. X2 muhtemelen Aralık ayında Hindistan’a gidecek olan Snapdragon 730G’ye sahip Realme XT benzeri bir telefon modeli olacak.

Gelecek Salı günü resmi duyurunun yapılacağı günlerde X2’nin daha fazla özelliğinin duyurulmasını bekliyoruz.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/realme_x2_specs_snapdragon_730g-news-39248.php