Realme X2 Pro özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu

realmex2prospec

Çok kısa bir süre önce paylaştığımız detaylar iyice şekillenmeye başladı. Realme X2 Pro özellikleri ve Realme X2 Pro çıkış tarihi belli oldu.

Realme X2 Pro, 15 Ekim’de İspanya’da düzenlenen bir etkinlikte tanıtılacak. Ancak şirket aynı zamanda Pekin’deki bir etkinlikte Çin pazarı için de eşzamanlı olarak bir etkinlik duyurdu.

X2 Pro, Snapdragon 855+ işlemci ve 90Hz çentikli ekran ile gelecek olan ilk yüksek yenileme hızına sahip akıllı telefonu. Realme ayrıca Dolby Atmos destekli Dual Stereo Hoparlörler, 50W SuperVOOC şarjı ve telefoto üniteli 64MP dörtlü kamera kurulumu gibi diğer özellikleri de doğruladı.

Realme, X2 Pro’nun geri kalan özelliklerini açıklamadı. Ancak bir şirket yöneticisi Weibo’da telefonun görüntüsünü yayınladı ve ortada dikey olarak hizalanmış dörtlü bir kamera kurulumuyla arka kısmını yayınladı. İkili LED flaşı kameraların sağ tarafında görebilirsiniz, ayrıca Realme logosu daha aşağıda.

X2 Pro ayrıca TENAA’da da ortaya çıktı, altında parmak izi okuyucusu olan 6,5 inç bir FHD + AMOLED ekran ve çentiğinin içine yerleştirilmiş 16MP selfie kamerasını doğrulamış oldu.

Akıllı telefon arka kısımda 64MP ana kameraya sahip olacak ve arkada 3x optik zoom, 8MP ultrawide ünitesi ve 2MP derinlik sensörü olan 13MP telefoto modülü ile birleştirilecek.

X2 Pro, Android Pie ile gelecek ve 64 GB depolama alanıyla 6 GB RAM’e sahip olacak.Ancak microSD kart için bir yuva olmayacak ve X serisindeki genişletilebilir depolamayı desteklemeyen ikinci akıllı telefon olacak.

TENAA listesinde 1.950 mAh pil ile geleceği yazmakta ama bunun bir yazım hatası olduğunu varsayıyoruz.

Realme X2 Pro ayrıca Tayland NBTC ve Hindistan BIS sertifikalarını aldı ve her iki ülkede de eşzamanlı lansmanlara işaret etti.

Kaynak: https://www.weibo.com/6617213711/Iawk2iyT1