Realme UI standart Android tasarımı ile geleceği resmileşti

realmeui

Realme akıllı telefonlar şu ana kadar Android tabanlı ColorOS kullanıcı arayüzünü kullandı. Bununla birlikte, şirket bundan bir adım daha ileriye gitmek ve Çin’de beta testi süren stok deneyimini sunmak istiyordu. Şimdi, şirket nihayet çeşitli iyileştirmeler ve yeni özelliklerin yanı sıra basitleştirilmiş bir tasarıma sahip olan Realme UI’yi tanıttı.

Daha önce bir Oppo yan kuruluşu olan şirket, yeni kullanıcı arayüzünü “Seamless Fun” olarak tanıttı. Sistem renkleri, simgeler, duvar kağıtları ve yeni animasyonların yanı sıra stok bir Android deneyimi ile geliyor. Realme’in hedef kitlesi öncelikle gençlik olduğundan, yeni canlılığı için “canlılık” ve “daha genç” anahtar kelimelerle pazarlama da görülebilir.

Güvenlik için, sistemin arama geçmişi, kişiler, mesajlar veya belirli web sitelerinin veya uygulamaların sorgulayabileceği zamanlamalarla ilgili boş bilgi sayfalarını doldurmasına izin veren bir Kişisel Bilgi Koruması özelliği eklenmiş. Böylece, uygulamanın kendi kullanımını sınırlandırmazken, kişinin özel verilerini güvenli hale getiriyor.

Son olarak, Realme ayrıca yeni güncelleme veya yeni kullanıcı arayüzünün kararlı bir şekilde sunulması için bir yol haritası sağladı. Umarım, gelecekte piyasaya sürülecek olan Realme akıllı telefonlar güncellemeyi yüklü olarak getirir.

Forumda yorum yapmayı unutmayın!
Realme UI resmen tanıtıldı