Realme en büyük telefon üreticilerinde ilk 10’a girdi

Realme

Oppo’dan bir sene önce ayrılan Realme şaşırtıcı bir büyüme oranına erişti. OPPO’nun küçük bir alt markasından, bütçe ve orta seviye segmentinde en çok aranan akıllı telefon üreticilerinden biri haline geldi. Counterpoint’in 2019 2. Çeyrek Piyasa Monitörü raporuna göre, Realme ilk 10 akıllı telefon üreticileri listesine yerleşti. Görünüşe göre şirket, popülerliğini artırmak için mükemmel satış rakamlarına erişmiş durumda.

Henüz geçtiğimiz yıl ortaya çıkan Realme için bu gerçekten büyük bir başarı. Ancak, şaşırtıcı olan sadece bu değil. Çinli firma bu ay başlarında, 14 ay içinde dünya çapında 10 milyondan fazla akıllı telefon gönderdiklerini açıklamıştı.

Şirketin Nisan ayında açıkladığı Realme 3 Pro, Redmi Note 7 Pro’ya kıyasla orta seviye segmentinde rakibini geçerek paranın karşılığını tam olarak veren telefon modeli oldu. Şirket, önümüzdeki birkaç ay içinde ek modeller ile Hindistan ve Çin’deki ilerlemesini artırmayı planlıyor. Marka, ilk dört kameralı akıllı telefonu olan 5 Pro’yu piyasaya sürdü! Ardından, Samsung GW1 64MP sensörünü kullanan ve Redmi Note 8 Pro’ya rakip olan Realme XT modelini tanıttı.

Bunu da okuyabilirsiniz: Realme’nin 64 MP çözünürlüklü yeni modeli Realme XT

Orta seviye segment için gelen pek çok güçlü modelle, şirketin bütçe ve orta seviye pazarında Redmi markasını sollayacak gerçekten güçlü planları var gibi görünüyor. Şirket bu pazarın küçük bir bölümünü bile Redmi’den alabilirse, yıl sonuna kadar birkaç milyon daha fazla akıllı telefon birimi satmaya hazır.

Düşüncelerinizi forumdaki konuya yazmayı unutmayın!
Realme en büyük telefon üreticilerinde ilk 10’da

Kaynak: Gizmochina – https://www.gizmochina.com/2019/08/30/realme-becomes-one-of-the-top-10-oems-globally/