Oppo Watch mükemmel şarj süresi ile satışa çıkıyor

oppowatch

Oppo‘nun akıllı aksesuarları gümbür gümbür gelmeye devam ediyor. Oppo Watch çok yakında Avrupa ve ülkemizde satışa çıkacakken inanılmaz şarj süres ile herkesi şaşırtıyor.

Oppo’nun akıllı saati Oppo Watch, İngiltere’de çok yakında satışa çıkacak. Satışa çıkmadan önce testlerde Oppo Watch tam 15 dakikalık bir şarj ile tüm günü yetirebileceğini gösterdi. Evet, yanlış duymadınız. 15 dakika şarj ile tüm gün kullanılabiliyor!

Oppo Watch, İngiltere ve Avrupa için duyuruldu ve 15 dakikalık bir şarjla bir günlük pil ömrüne sahip olacak. Ancak akıllı aksesuar, ABD’ye gelmeyecek.

41 mm (Wi-Fi ve Bluetooth) ve 46 mm (Wi-Fi, Bluetooth ve 4G LTE) olarak iki modeli mevcut olan aksesuar, sırasıyla 3 Eylül’de İngiltere’ye ve Ekim’de Avrupa’ya gelecek. ESIM kullanan 4G LTE sürümü için henüz hiçbir operatör duyurulmadı. 41 mm versiyonu 255 Euro, 46 mm versiyonu ise 410 Euro fiyat etiketine sahip. (Yaklaşık 2.200₺ ve 3.550₺)

Saat, versiyona bağlı olarak 30 veya 50 metreye kadar su geçirmezliğe ve GPS dahil tam fitness izleme özelliklerine sahip. Google Fit ile senkronize olabilmekte. Her ikisinin de AMOLED ekranı var ve hızlı şarj edilebiliyor. Bu sayede 15 dakikalık bir şarj ile 16 saat kullanım süresine sahip oluyorsunuz.

Son zamanlarda piyasaya çıktığını gördüğümüz birçok akıllı saatin aksine, Oppo Watch Android üzerine kurulu veya sıfırdan yazılmış bir yazılım yerine Google’ın Wear işletim sistemini kullanıyor. Qualcomm Snapdragon Wear donanımına sahip, ancak geçen yılki sürümünü kullanıyor – 2020’de çıkan SD Wear 4100 yerine 3100.

Oppo yöneticisi Conan Zhao bunun sebebini “4100 yongası yakın zamanda piyasaya sürüldüğünü, ancak biz Oppo saatin geliştirilmesine bundan daha önce başlamıştık” diyerek açıkladı.

Saat ilk olarak geçen yıl söylentilerle ortaya çıktı ve Mart ayında Find X2 etkinliği sırasında Çin’de piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmeden önce, daha eski Snapdragon Wear 2500 donanımıyla gelebileceği düşünülüyordu.

Yine de Oppo Watch ile ilgili birkaç soru daha var – saatin Çin’deki Apple Watch Series 4/5 gibi bir EKG özelliği var, ancak bu Avrupa modelinde olmayacak.

Wear OS uygulaması iOS ve Android için mevcutken (bu nedenle Oppo Watch her iki platformda da çalışacaktır), eSIM aktivasyonu yalnızca Android sürümünde mevcut.