Oppo Watch İngiltere’de görücüye çıktı!

Oppo Watch

Kısa süreli şarj ile bir günü dolu dolu geçirebilecek olan Oppo Watch İngiltere’de görücüye çıktı! 15 dakikalık şarj ile bir günlük pil ömrüne sahip olacak!

İki modele sahip olan Oppo Watch’un ilk modeli 41 mm ve Wi-Fi ile Bluetooth destekli; ikinci modeli ise Wi-Fi, Bluetooth ve 4G LTE destekli olarak satışa sunuluyor. 41 mm olan modeli İngiltere’de 229 £, 46 mm modeli ise 369 £ fiyat bandında yer alıyor. Modeline bağlı olarak 30 veya 50 metreye kadar suya dayanıklı olacağı iddia edilen Oppo Watch, GPS dahil tüm kondisyon izleme özelliklerine sahip ve ayrıca Google Fit ile de senkronize edilebiliyor. İki modelin de AMOLED ekrana sahip olması ve hızlı şarj edilmesiyle kullanıcı deneyimi ön planda tutuluyor. 15 dakikalık şarj ile 16 saate kadar sürebilen pil ömrü kullanıcıları şimdiden heyecanlandırıyor.

Piyasada yer alan akıllı saatlerin aksine Oppo Watch Google’ın Wear OS’sini ve Qualcomm Snapdragon Wear donanımının 2019 yılı 3100 sürümü kullanılıyor. Neden 2020 yılı 4100 sürümü kullanılmadığına ilişkin sorulara Oppo’dan Conan Zhao şöyle yanıt veriyor: “4100 çipi yakın zamanda piyasaya sürüldü, ancak Oppo saatin gelişimine bundan çok önce başlamıştı”. Ayrıca Oppo Watch uzun pil ömründeki sürede süreklilik yakalayabilmek için Apollo çipini kullanıyor.

Oppo Watch’un Çin versiyonunda Apple Watch’un 4. ve 5. sürümlerinde olduğu gibi EKG bulunuyorken, Avrupa modelinde bu özellik bulunmuyor.

Wear OS uygulaması hem iOS hem de Android için mevcut, bu yüzden de Oppo Watch’un kullanıcı portföyü oldukça geniş gözüküyor.