OPPO ve Ericsson’dan güçlü işbirliği için 5G projesi

OPPO-Ericsson-5G-lab

OPPO geçtiğimiz günlerde Ericsson ile iki şirketin 5G alanındaki işbirliğini derinleştirmeye hizmet edecek ortak laboratuvarının başlatıldığını duyurdu.

Yeni laboratuvar sayesinde, OPPO ve Ericsson da küresel işbirliğini teşvik edecek, 5G teknolojilerinde birbirleriyle paylaşacak ve 5G ürünlerinin ağ performansının global olarak 5G’nin geniş çaplı dağıtımını hızlandırmak için optimize edilmesine yardımcı olacaklar.

OPPO ve Ericsson, 5G teknolojilerinin gelişimine katkıda bulunmak için yakın bir şekilde çalışıyorlar ve ayrıca 5G döneminde devam eden derinlemesine işbirlikleri için sağlam bir temel oluşturan küresel bir patent lisans sözleşmesi imzaladılar.

2018’in üçüncü çeyreğinden bu yana, iki ortak, 5G ürünlerinin ticari kullanılabilirliğini hızlandırmak için bir çaba olarak OPPO’nun 5G ahizesi ve Ericsson’un 5G altyapısı üzerinde yerel 5G testi yapıyor. Bu yılın başlarında MWC 2019’da OPPO ve Ericsson, katılımcılara 5G akıllı telefonları ve bulut oyun senaryolarını sergilemek için de ortaklık yaptılar.

Ericsson Başkan Vekili Luca Orsini “5G ortak laboratuvarımızı Ericsson’la başlattığımız için çok heyecanlıyız. Girişim, Ericsson’un 5G ağ ve altyapı teknolojilerindeki avantajlarını ve global operatör kanallarını OPPO’nun 5G standart geliştirme, teknolojiler, ürünler ve uygulama senaryoları konusundaki deneyim ve uzmanlığıyla arttırıyor. Dünyadaki tüketicilere daha iyi 5G ürünleri ve deneyimleri sağlamak için 5G döneminde önündeki zorlukları ve fırsatları benimsemek için birlikte çalışacağız. Bu ortaklık hem Ericsson hem de OPPO için son derece stratejik bir öneme sahip. 5G ekosisteminin çeşitliliğine katkıda bulunacak ve pazara yeni kullanım durumları ve müşteri değeri getirme konusunda her iki şirketin de çevikliğinden faydalanacak, ”dedi.

5G akıllı bağlanabilirlik çağında OPPO, 5G için ürün geliştirme, teknolojik araştırma, standartlar ve uygulama senaryolarına yatırım yapmaya ve 5G’nin muazzam potansiyelini keşfetmek ve yenilikçiliğini tüketicilere kazandırmak için Ericsson gibi lider ortaklarla birlikte çalışmaya devam edecek.

Kaynak: OPPO Basın Merkezi