OPPO kablosuz hızlı şarj teknolojisini duyurdu

oppovooc

65W SuperVOOC süper hızlı şarj teknolojisini tanıtan OPPO şimdi de 35W kablosuz hızlı şarj teknolojisini tanıttı.


Oppo, dün Reno Ace amiral gemisinin 65W hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikadan daha az bir sürede pilini tam doldurduğunu duyurmuştu. Şimdi 65W SuperVOOC Hızlı Şarj 2.0’dan sonra iki resmi ürün daha geliyor: 30W Kablosuz VOOC Flash Şarj ve VOOC Flash Şarj 4.0.

Bunu da okuyun: Reno Ace 30 dakikada şarj olacak

SuperVOOC 2.0, geçen yıl Oppo Find X Lamborghini Sürümü ile tanıtılan hızlı SuperVOOC’un bir üst modeli. 10 Ekim’de Reno Ace ile piyasaya resmen çıkacak. Çinli şirket, cihazın 4.000 mAh bataryasının sadece 30 dakika içinde tam olarak şarj olacağını söylüyor.

Ayrıca, yalnızca beş dakikada %27’ye kadar doldurabilir; örneğin kahvenizi beklerken çok iyi olur.

Oppo, bu hızlara ulaşmak için, şarj süresini kısaltan ve adaptör boyutunu azaltan Gallium Nitride (GaN) yarı iletkenleri kullandı. Maksimum güvenliği sağlamak için adaptör, tel ve el cihazı boyunca beş güvenlik koruma önlemi yerleştirdi.

30W Kablosuz VOOC Flash Şarj, 80 dakika içinde 4.000 mAh pili tam dolduracak. Qi standardıyla uyumlu olacak, bu nedenle 5W veya 10W’dan fazla alamayan cihazlar bile teknolojiyi kullanabilir olacak. Muazzam aşırı ısınmayı önlemek için Oppo, “birkaç donanım tasarımı, HDVC ve yabancı bir nesne algılama işlevi”ne dikkat ettiklerini söyledi.

VOOC 4.0 ayrıca 30W’a ulaşacak ve şirket “herkes için yeni nesil Flash Charge çözümü” adını veriyor. VOOC 3.0 ile karşılaştırıldığında %12 daha hızlı olacak – 4.000 pille test edildiğinde 30 dakikada %67 ve 73 dakikada %100 değerlerini gördük. Optimize edilmiş bir VFC algoritması sayesinde, batarya kapasitesinin %10’u kadar şarj süresi kısalıyor.

OPPO kablosuz hızlı şarj teknolojisi ile bir öncülüğü daha alıyor diyebiliriz. Şimdi sırada bu teknolojilerin hayatımıza girmesini beklemek var.

Düşüncelerinizi forumdaki konumuza yazmayı unutmayın!
OPPO’dan 30W kablosuz şarj

Kaynak: https://www.gsmarena.com/oppos_65w_supervooc_is_official_also_introduces_30w_wireless_vooc_flash_charge-news-39229.php