Oppo AR Glass Tanıtıldı! İşte Özellikleri

oppoarglass

Oppo’nun Inno etkinliğinin ilk gününde kullanıcılarının AR içerikleri görüntüleyebilecekleri, oyun oynayabilecekleri ve AR hizmetlerine ulaşabilecekleri Oppo AR Glass ‘ı tanıttı.

Oppo birçok özelliği bir araya getiren yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğü AR Glass‘ı tanıtarak, artırılmış gerçeklik pazarında mücadeleye gireceğini gösterdi. Şirket, AR Glass ile inovasyon ve teknoloji çalışmalarının akıllı telefonların bir adım daha ilerisine gideceğini göstermek istiyor.

Yeni AR Glass, etrafında yer alan ToF (Time-of-flight) sensörleriyle birlikte ortada HD kameraya ve önünde iki balık gözü kameraya sahip olacak. Öte yandan gözlüğün her iki tarafında 2 yeşil düğme var ve bu düğmelerin içeriği görüntülemek, oyun oynamak ve AR servislerine erişmek için kullanılabileceği düşünülüyor.

Gözlükler, Diffractive Waveguide teknolojisi ile kullanıcıların etkileşimli nesneler görmelerine olanak sağlayacak. Ayrıca Oppo AR Glass, kulaklıkları kaldırarak yerine çerçeve üzerinden 3D ses üretebilen hoparlörler getirdi ve kullanıcıların 3D surround ses ile daha sürükleyici bir deneyim yaşamalarını sağlayacak.

Oppo’nun AR gözlükleri hakkında daha fazlasını açıklanmadı.

Forumdaki konumuza yorum yapmayı unutmayın!
Oppo Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü AR Glass’ı tanıttı