IFA 2019 Berlin’de tanıtılan tüm telefonlar

ifa19berlin

Eylül ayı başlarında, hem akıllı telefon üreticileri hem de teknoloji meraklıları için yılın en gözde zamanı zira yeni telefonların çoğu, her yıl Berlin’de IFA konferansında tanıtılıyor. İşte bu sene tanıtılan telefon modelleri!

IFA 2019 Konferansında her yıl olduğu gibi birçok model günlerdir tanıtılıyor, işte sizin için IFA 2019’un kısa bir özeti;

Sony
Firma Sony Xperia 5’i tanıttı ve Compact serisinin geri dönüşünü resmen başlattı diyebiliriz. Petite amiral gemisi, neredeyse daha büyük Xperia 1 ile aynı özelliklere sahip – Eye AF, Snapdragon 855 yonga seti, stereo hoparlörler, suya dayanıklılık, microSD kart yuvası ile aynı üçlü kameraya sahip.

Nokia
Ve Kral geri döndü diyebiliriz. Microsoft’tan ayrılan şirket IFA’da 5 yeni model tanıttı ve ikisi Android One ile geliyor. Nokia 7.2, arkasında 48MP sensör bulunan model serisinin lideri. Bu, Nokia telefonları için bir ilk (Çin’deki X71’i saymazsanız). Telefon ayrıca 8MP ultra geniş açılı kamera (118 °) ve ZEISS markalı bokeh efektleri sağlayan derinlik sensörünü de içeriyor.

Asus
Asus ROG Phone II en üst düzey kullanıcı telefonu. Snapdragon 855+ yonga setine sahip ilk model ve 120Hz 10 bit HDR ekrana sahip tek telefon. 20 Eylül’de 900 €’ya sunulacak. Ultimate Edition sürümü, depolamayı 1 TB’a kadar çıkarıyor, LTE bağlantısını hızlandıryor ve fiyatı 1.200 €.

Samsung
Gösteriden birkaç gün önce duyurulduğu halde, Samsung Galaxy A90 5G, IFA’da da sahne aldı. A serisinin ilk amiral gemisi – Snapdragon 855 yonga seti tarafından destekleniyor ve Galaxy S ve Note serisinin dışındaki DeX modunu kullanan ilk telefon. Ve evet, Samsung’un gelecek nesil ağları destekleyen üçüncü 5G telefonu.

Huawei
Huawei’nin IFA etkinliği, tanıtacağı modeller için insanlarda bir miktar açlık yaratmasını sağladı. Şirket yeni Kirin 990 yonga setini tanıttı. İki versiyona ayrılacak – 4G ve 5G. 5G yongası daha gelişmiş bir 7nm + EUV işlemine dayanacak, CPU’sunu daha yüksek saat hızlarında çalıştıracak ve ek bir NPU çekirdeğine sahip olacak. Bu modellerin yaklaşmakta olan Huawei Mate 30 amiral gemilerinde kullanılacak yonga seti oldacağı artık bir sır değil.

LG, Motorola gibi birçok markanın da tanıtım yaptığı konferansta eskilerden(tıpkı Nokia gibi) Alcatel de geri döndü. Özetimiz şimdilik bu kadar, önümüzdeki günlerde daha neler göreceğiz hep birlikte bekleyelim.