GTA 6 çıkış tarihi!

GTA-5-759

Grand Theft Auto(GTA) hayranları bu habere üzülebilir.

Rockstar Games‘in en sevilen ve gönüllere uzun yıllar önce girmiş olan Grand Theft Auto(GTA) 1997 yılında ilk çıkışı ile günümüze kadar uzanan ve herkesin en az bir kere oynamış olduğu oyundur kendileri. Geçtiğimiz haftalarda Epic Games tarafından GTA 5 serisini ücretsiz olarak kullanıcılara oyunu sunması, Epic Games yaptığı bu kampanya ile rekor kırarak aktif kullanıcı sayılarını çok yükseltmişti. Epic Games, bu kampanyayı yapması ardından aylık kullanıcı sayısını 61 milyona dayandığını duyurdu.

 

Grand Theft Auto(GTA) 6 hayranlarını üzebilir. Alınan bilgilere göre, Grand Theft Auto(GTA) altıncı serisi için uzun süre beklenmesi gerekebilir. Rockstar Games, PS5 ve Xbox için GTA 5′in geliştirilmiş ve genişletilmiş bir sürümünün, bu ayın başlarında dünya çapında Youtube’da canlı olarak yayınlanan etkinlik etkinliğinde yayınlanacağını açıkladı.

 

Jason Schreier, Rockstar Games ve GTA 6‘nın gecikmeli sürümü hakkında kaynaklarından topladığı bilgileri paylaştı.

Schreier’e açıklamasına göre, GTA 6 yıllarca gelmeyecek. Kaç yıl? Gerçekten emin değilim. Bu unvanın şimdilik erken gelişim aşamalarında olabileceğini de sözlerine ekledi. “Orada bir sürü insan bildiğimi söyleyeceğim, özellikle de hevesli GTA hayranlarının birçoğu üzülüyor çünkü GTA 6‘nın biraz erken gelişmekte olduğunu ve birkaç yıl boyunca dışarı çıkmayacağını söyledim. ” diyerek GTA 6’nın uzun bir süre sonra karşımıza çıkacağını ve GTA hayranlarının bu duruma oldukça üzüldüklerini belirtti.

 

GTA 6 için beklenen tarih nedir?

GTA hayranlarından biriyseniz, biraz hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.  Çünkü uzmanlar en erken 2022‘de gelmesini talep ediyorlar. Bazı kaynaklardan öğrenilen bilgilere göre 2022 tarihinin çok erken olduğunu 2023’e kadar beklenebileceği söz konusu.