DuckDuckGo AB’deki Android kullanıcılarında popülerleşiyor

ddgeu

Avrupa Birliği’nin Google’ın Android kullanıcılarına bir arama motoru ve tarayıcı seçeneği sunması zorunluğuna karar verdikten sonra şirket, alternatif arama motorları için bir açık artırma düzenledi. Seçim ekranı geçen yılın ortasında kullanıcılara sunuldu, bu da bizi bugüne getiriyor – Google, ülke başına en popüler alternatif arama motorlarını duyurdu.

Net kazanan gizlilik odaklı DuckDuckGo. İngiltere hariç, tüm AB ülkelerinde en iyi seçim oldu. Bing İngiltere’de birinciydi. Ne yazık ki Microsoft için, motoru başka hiçbir yerde ilk 3’ü bile yapmadı.

Açıkça anlaşılan sosyal ağ bükümü olan bir meta arama motoru olan Info.com’dur. PrivacyWall, Qwant ve Yandex diğer popüler seçimlerdi.

Play Store’u ilk başlattığınızda seçim ekranı görünüyor. Ancak, bu yıl Mart ayında başlayan ekran, artık cihazın ilk kurulumunun bir parçası olacak.

Arama motorlarına yönelik seçeneklerin ülkeye göre değiştiğini, her motorun ilgilendiği ülkeler için açık artırmada teklif vermekte özgür olduğunu unutmayın. En yüksek üç teklif sahibinin yanı sıra Google rastgele bir sırayla gösterilecektir. Bu, Bing’in neden listede bu kadar nadir göründüğünü açıklayabilir – belki Microsoft yalnızca İngiltere’deki yerleşim için teklif verir.