Control PS4 için performans güncellemesi geliyor

gamecontrol

Bir YouTube kanalının eriştiği bilgiye göre Control oyunu için Playstation 4 sürümüne bir performans güncellemesi gelecek. Control PS4 performans güncellemesi detayları

Control’ün konsol lansmanı tam anlamıyla beklendiği gibi değildi. Remedy Entertainment’ın en son oyunu, tüm platformlarda performans sorunlarıyla karşı karşıya kaldı ancak durum oyunun Xbox One ve PS4’te saniyede 10 kare gibi inanılmaz derecede düşük bir seviyeye gelmesi özellikle kötüydü.

Bu haftanın başlarında Remedy, konsollardaki performansı artırmaya söz veren yeni bir yama yayınladı ancak bu gerçekten bir fark yarattı mı? Digital Foundry’de teknoloji analistleri tarafından yapılan yeni bir analize göre, cevap evet gibi görünüyor.

Şu ana kadar Control PS4 performans güncellemesi yalnızca PS4 için piyasaya sürüldü ve zaten PS4 performans sorunlarından en çok etkilenen platformdu. Bu nedenle Sony’nin platforma yama gelmesi Xbox One ve PC’ye de geleceği anlamına geliyor diyebiliriz. Güncellemenin ardından Control, PS4 Pro’da artık çok daha tutarlı. Oyun şimdi çoğunlukla tutarlı bir şekilde 30 fps’yi koruyor.

Control oyunu şu anda PC, Xbox One ve PS4’te mevcut.

Düşüncelerinizi forumdaki konuya yazmayı unutmayın!
Control oyunu için yeni bir güncelleme yolda

Kaynak: https://wccftech.com/control-update-1-03-ps4-performance-improved/