ColorOS 8 özellikleri ve ColorOS 8 güncellemesi

ColorOS-8-Device

Bu yazımızda ColorOS 8 özellikleri ve ColorOS 8 güncelleme tarihi hakkında konuştuk. Gelin hep beraber Android 11 içeren bu güncellemeyi kısaca inceleyelim.

Adından da anlaşılacağı gibi, ColorOS 8 büyük olasılıkla Kasım 2020’de piyasaya sürülecek olan ColorOS 7’nin halefi sürümü. Yeni güncellemenin görünümünü ve hissini değiştirecek bazı tasarım değişiklikleriyle birlikte Android 11 özelliklerine dayanacak.

Yakında çıkacak ColorOS 8 sürümü, neredeyse tüm yeni çıkacak ve uygun Oppo cihazlarında çalışacak. Tamamen yeni arayüz sürümü, aşağıda kısaca bahsettiğimiz birçok iyileştirme ve özelliğe sahip olacak.

ColorOS 8 Beklenen Özellikler

ColorOS 8 Android 11 (R) özelliklerinden güç alacak. Bu nedenle, yerel Android 11 özellikleri bazı iyileştirmeler veya ek özellikler ile orada olacak.

 • Geliştirilmiş Karanlık Mod: Sistem genelinde Karanlık Mod, Android 10’daki kullanıcılar için en çok vurgulanan özelliklerden biridir ve ColorOS 8 (Android 11), tüm sistemde, uygulamalarda çalışan gelişmiş sistem çapında bir karanlık modu da içerecektir. Buna ek olarak, kullanıcılar karanlık mod zamanlamasını bir gündüz / gece bazında ve otomatik olarak da programlama seçeneğine sahip olacaklar.
 • Geliştirilmiş Pil Yedeklemesi: Yakında çıkacak ColorOS 8, mevcut ColorOS 7 sürümüne göre çok daha gelişmiş pil ömrü.
  Çift Dokunma Hareket: Android 11’in çift dokunma hareketi özelliği de ColorOS 8’e gelecek. Bu durumda, telefonun arka tarafına çift dokunulduğunda Google Asistan, kamera ve diğer uygulamalar açılır.
 • Tek Kullanımlık Uygulama İzni: ColorOS 8 sürümü ile kullanıcılar kolayca tek seferlik uygulama izni verebilir ve sistem kullanıcı erişimine her ihtiyaç duyduğunda her zaman izin isteyecektir.
 • Geri Dönme Hareketi: Gelişmiş kaydırma hareketleri navigasyonu serbest bırakıldıktan sonra geri dönüş hareketi doğaçlandı. Ancak ColorOS 8 ile geri dönüş hareketini kontrol edecek hassasiyet kaydırıcılarını görmeyi bekleyebiliriz. Hem sol hem de sağ taraf için iki kaydırıcı olacaktır.
 • Yeni Ekran Görüntüsü Açılır Penceresi: Android 11 ile kullanıcılar artık çektikten sonra çok daha küçük ve kompakt bir ekran görüntüsü açılır önizlemesi veya bildirimi görebiliyor. Daha önce ekran görüntüsü önizlemesi oldukça büyüktü ve ekranın çok fazla alanını kapladı. Bu arada, kullanıcılar bu ekran görüntüsünü açılır önizlemeden düzenleyebilir, paylaşabilir ve silebilir. Bu nedenle, bu harika yeni özellik ColorOS 8’e eklenecek.
 • Bildirim Geçmişi: Varsayılan olarak, Android 11 tüm bildirim geçmişini çok kolay bir şekilde kontrol etmenize izin verir ve kullanıcılar da kontrol etmek için bildirim geçişine bir kısayol ekleyebilir. Bu özelliğin ColorOS 8’de gelmesi bekleniyor.
 • Geliştirilmiş Kilit Ekranı: Bu özellik, akıllı telefonları çok fazla kullanan çocuklar için kullanışlı olacaktır. Ebeveyn Kontrolü veya Dijital Sağlık uygulaması gibi geliştirilmiş kilit ekranı seçeneğiyle kullanıcılar, ekranı çift kilitlemek için belirli bir zaman veya parametreyi ayarlayabilir, böylece kullanım sınırı geçildiğinde çocukları akıllı telefonlara erişemez.
 • Uygulamaları Paylaşım Menüsüne Sabitle: Android 11’in yardımıyla kullanıcılar artık, çoklu görev veya yoğun kullanım sırasında kullanıcıların kişilere veya uygulamalara hızlı bir şekilde göndermelerini kolaylaştıracak yararlı uygulamaları paylaşım menüsüne sabitleyebilir. Ancak kullanıcılar şu an için paylaşım menüsüne en fazla dört uygulama ayarlayabilir.
 • Ethernet Bağlantısı: Android 11 ayrıca etkin nokta olarak kullanılabilen ethernet İnternet paylaşımı özelliğini de getiriyor. Bu özellik, insanların LAN kablosunu adaptöre bağlamak için Android cihazlarına bir USB’den Ethernet adaptörüne bağlanmasına izin verecektir. Daha sonra kullanıcılar PC internetlerini akıllı telefonlardan kullanabilirler.
  Kalıcı Bildirimleri Temizle: Google, Android 11’de kalıcı bildirimleri temizleme seçeneğini ekledi. Bu nedenle, daha önce mümkün olmayan tüm arka plan çalışan bildirimler kolayca kaldırılabilir.