ColorOS 7.2 güncellemesi detayları belli oldu

coloros-7.2-oppo-reno-4-pro-5g-1

ColorOS 7.2 güncellemesi daha çok bir yama olacak ve bizlere yeni birkaç özellikler getirecek. İşte ColorOS 7.2 güncelleme detayları bu haberimizde.

ColorOS 7.2 geliştirilmiş yapay zeka algoritması, gelişmiş erişilebilirlik özellikleri ve çok daha fazla özellik ile gelecek. Oppo, Android 10 kervanına diğer OEM’lere kıyasla geç katıldı. Ancak geç katılmış olmasına rağmen uygun telefonlarından bir kısmını Android 10 ColorOS 7 ile güncelledi. Sadece birkaç ay önce Oppo, Reno 4 5G serisi telefonlar için Android 10 güncellemesine dayalı ColorOS 7.2 güncellemesini yayınladı. Güncellemeye dahil edilen tonlarca yeni özellik vardı.

Ay Işığı Gece Görüşü Video Algoritması, yeni Soloop Video Düzenleyici, Başlatma Öncesi Yapay Zeka Uygulaması, 3 Aşamalı güncellenmiş Süper Güç Tasarruf Modu, Akıllı Albüm, OPPO LAB ve çok daha fazlası gibi özellikler, ColorOS 7.2 alan cihazlara gelecek. Son olarak Oppo Android 10 tabanlı ColorOS 7.2 güncellemesini yayınladı. Ancak şu anda ColorOS 7.2 güncellemesini almaya uyumlu olan tek akıllı telefon Hindistan’daki Reno 4 Pro.

İlerleyen günlerde ColorOS 7.2 güncellemesini diğer cihazlara yaymaya başlamasını bekliyoruz. ColorOS 7.1 bazı A serisi telefonlara geldi bile.