Çekmeyen telefonunuz için 3 basit öneri

blue-blur-cellphone-device-393034

Telefon zayıf çekiyor veya sinyal az ise yapmanız gerekenler için 3 önerimiz var! İşte işinize yarayacak çekmeyen telefonunuz için 3 öneri

Bir mesaj göndermeyi veya web sitesinin yüklemeyi bitirmesini beklerken telefonunuzun ekranına bakmak sadece zaman alıcı değil, aynı zamanda can sıkıcıdır. Kablosuz bağlantılarla ilgili bir dizi faktör vardır ve sonuçta zaman zaman sorunların ortaya çıktığı durumlar olabilir. Daha basit bir ifadeyle: Sorunlarınız sizin değil, operatörünüzün hatası olabilir.

Denenmiş ve yaygın bir yöntem olan uçak modunu açmak, birkaç saniye beklemek ve ardından kapatmak. Ancak bu her zaman işe yaramayabilir ve işe yaramadığında, SIM’inizi çıkartıp tekrar takmak veya ağ ayarlarını sıfırlama gibi daha sert adımlar atmanız gerekir.

Uçak modunu aç / kapat

Telefonunuzun bağlantısını kesip tekrar etkinleştirmek, sinyal sorunlarınızı düzeltmenin en hızlı ve en kolay yoludur.

Telefonunuzu yeniden başlatın

Telefonlarımız minyatür bilgisayarlardır ve tıpkı bilgisayarlar gibi, bazen sorunları telefonunuzu yeniden başlatarak düzeltebilirsiniz.

SIM’inizi çıkarın

Denenecek başka bir sorun giderme adımı, telefon açıkken SIM kartınızı çıkarıp tekrar telefonunuza takmaktır. SIM yuvasını telefonunuzdan çıkarmak için genellikle telefonunuzun kutusunda bulunan bir SIM kart iğnesi veya katlanmamış bir ataşa ihtiyacınız olacaktır.

Operatörünüzle iletişime geçin

Bazen beklenmedik sinyal sorunları, kablosuz operatörünüzün sorunları olabilir. Bir baz istasyonu çökmüş olabilir veya istasyonun fiber optik kablosu kesilmiş olabilir ve bu da bir kesintiye neden olabilir.

Bir hücresel veya veri ağına bağlanan ve bu ağda kalmaya devam eden tutarlı sorunlar için operatörünüzün kapsama alanı mahallenize iyi olmayabilir.