Android 10 Essential Phone ve Redmi K20 Pro’ya geliyor

android10

Android 10 Pixel’in üç modeli olmak üzere Redmi ve Essential Phone için de piyasaya çıkıyor. En yeni Android 10 diğer cihazlara ne zaman gelecek?

Android 10 bugün muhteşem bir tasarıma sahip ve üç adet Pixel modelinde yer almaya başladı. Zaman zaman Essential’ın Google’la birlikte sunulan yazılım güncellemelerini (ve nadiren de olsa, Google’dan önce) gördük. Essential Phone şu anda Android’in onuncu sürümünü satın aldığından, Android 10 ile işler farklı değil. Fabrika görüntüleri ve OTA’lar için indirmeler de Essential’ın sitesine gönderildi. Essential, piyasaya çıkmanın “seçkin” müşteriler için başladığını söyledi, bu nedenle sonuçlandırılması birkaç gün sürebilecek aşamalı bir dağıtım muhtemel.

Üçüncü sırada OnePlus veya Nokia genelde yer alıyordu ancak bu sefer sahada yeni bir yarışmacımız var. Xiaomi, Çin ve Hindistan’daki K20 Pro için Android 10’u piyasaya sürüyor. Ayrıca, Xiaomi’nin K20 Pro için çalışan aktif bir Android 10 beta sürümüne sahip olduğuna dikkat çekelim.

Redmi K20 Pro için inşa edilen Android 10 destekli MIUI 10, özellikle Çin’de MIUI 10.4.4.0 ve Hindistan için MIUI 10.4.7.0’a kadar güncellenmiş durumda. OTA’nın cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir ve diğer tek alternatif de Xiaomi’nin web sitesinden indirmek. Hintli kullanıcıların bu yapıyı indirmesi gerekirken, Çinli kullanıcıların bunun için beklemesi gerekecek. OTA yaklaşık 2,2GB büyüklüğünde ve Ağustos güvenlik düzeltme eklerine sahip.

Avrupa ve Türkiye’de Android 10 resmen ne zaman gelir büyük bir muamma ancak Eylül ayının sonlarına doğru geleceğini umuyoruz.

Kaynak: https://wccftech.com/android-10-rolling-out-to-the-essential-phone-and-redmi-k20-pro/