Akıllı Telefon piyasasında son durum ne? Ne gibi yenilikler bizi bekliyor?

akillitelefonpiyasasi

Yaklaştığımız Eylül ayı sebebiyle sizlerle birlikte akıllı telefon piyasasındaki son durumu incelemek istedik. Akıllı telefon satışları nasıl ve piyasa ne durumda yazımızda.

Eylül ayı çoğu akıllı telefon ve teknoloji takipçisinin de bildiği üzere yeni telefonların satışa çıkma ayıdır. Bu dönem akıllı telefon piyasası bir hayli hareketlenir. Ancak son dönemde “Akıllı telefon satışları düştü” tarzı haberlerde de gördüğümüz üzere piyasa da bazı gerilemeler var. Gelin hep birlite piyasanın durumunu inceleyelim.

Bildiğiniz gibi Apple gibi bir devin son dönemde büyük kan kaybetmesi önemli gelişmelerden. Piyasanın şu anda ilk üçünde yer almayan teknoloji devi bu duruma rağmen yeni iPhone modellerinde çok inovatif değişikliklere gitmiyor.

Güçlü rakipleri Oppo ve Samsung ise yenilikte sınır tanımıyor. Samsung’un son olarak tanıttığı ISOCELL teknolojisi ile akıllı telefonların kameralarına yeni bir yorum geliyor ve çok daha kaliteli fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Realme’nin ISOCELL sensörlü telefonu Realme XT

Oppo ise son olarak Waterfall Screen yani Şelale Ekran adını verdiği tasarımıyla önemli bir değişikliğe gidiyor. Yeni tanıtacağı Reno 2 serisinde bulunmasa da gelecek sene piyasaya süreceği birçok modelde bu ekran tipini kullanması bekleniyor.

Oppo Şelale Ekran tasarımını tanıttı

Akıllı telefon piyasasında Samsung liderliği sürdürürken firmayı Huawei ve Oppo takip ediyor. Apple ise 4. sırada bulunmasına rağmen gerçekten şaşırtıcı bir şekilde büyük yeniliklerden kaçınıyor.

Huawei yaşadığı büyük olumsuzluklarına rağmen 2. sırada bulunuyor ve HarmonyOS ile geleceğin ulusal mobil işletim sistemini yaratmayı planlıyor. Kameralarındaki muazzam lensler ile hali hazırda fotoğrafçılık deneyimimizi zirveye çeken şirket işletim sisteminde de lider konuma gelmeye hazırlanıyor. Yine de yakın bir zamanda HarmonyOS’a sahip bir telefon çıkarmayı şirket planlamıyor. Bir süre daha Android işletim sistemini göreceğiz.

Akıllı telefon sektöründeki son durumlar işte bunlar. Peki bu konu hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Düşüncelerinizi forumdaki konumuza yazmayı unutmayın
Akıllı Telefon piyasasında son durum ne?