55 inçlik OnePlus TV Google Asistan ile gelecek

oneplustv55n

OnePlus 7T’yi tanıtan şirket artık farklı bir sektöre girerek Android destekli OnePlus TV ‘yi duyurdu. İşte Android destekli OnePlus TV özellikleri

Bugünün erken saatlerinde OnePlus, amiral gemisi olan 7T’yi tanıttı. Hindistan’daki lansman etkinliğinde, şirket aynı zamanda tamamen farklı bir sektöre girdiğini gösteren Android destekli bir TV duyurdu.

OnePlus TV, evde izlediğiniz eğlence ile OnePlus cihazınız arasında daha kesintisiz bir televizyon deneyimi sunmak için tasarlanmış. Dolby Vision ve HDR10+ için %120 NTSC renk gamına sahip 55 inç 4K QLED paneli ve desteği var. Aynı zamanda %95.7 ekran / vücut oranına sahip.

OnePlus, Dolby Vision’ın OnePlus TV’ye nasıl entegre olduğunu açıklamak için Dolby Pankaj Kedia’yı davet etti. Başlangıçta, Amazon, Sun NXT, Voot, Netflix, Eros Now ve YuppFlix OnePlus TV’de Dolby Vision desteği sunacak.

İkincisi, OnePlus TV’nin tasarımına entegre edilmiş sekiz hoparlörlü bir soundbar var. Hoparlörler Dolby Atmos’u destekliyor, altı hoparlör öne dönük, ve ikisi arkaya dönük – OnePlus’ın sürükleyici bir ses deneyimi sunacağını iddia ediyor. Sekiz hoparlörün hepsi de 50W ses çıkarıyor; OnePlus teneke ve donuk sesli hoparlörleri olan bir sektörde güçlü bir ses vaat ediyor.

OnePlus, mekanik ses çubuğunun bir fısıltı kadar sessiz olması için gereken çabayı dile getirdi. Mekanizma 100.000 çalıştırma için derecelendirilmiş.

Sunum yapan kişi, televizyonun üst ve arka kısmı da dahil olmak üzere baktığınız her açıdan estetik açıdan hoş olan tasarımını vurguladı. Bu arada, uzaktan kumanda Apple TV uzaktan kumandasına benzer ve USB-C ile şarj edilebilir.

OnePlus ayrıca, Google Cast işlevi ve cihaz yansıtma ile birlikte Android TV altyapısıyla oluşturulmuş TV Kullanıcı Arayüzünü tasarladı. OnePlus ayrıca Android TV için üç yıllık Android güncellemesi sözü verdi ve işlevlerin çoğu uzaktan kumandadaki Google Assistant tuşunu kullanarak veya telefonunuzdaki Google Assistant’ı kullanarak kontrol edilebilir. OnePlus ayrıca hızlı bir kullanıcı arabiriminin önemini de biliyor.

Oxygen Play, zaman kaybetme sorununu akıllı TV’deki uygulamalar arasında geçiş yaparak çözmesi gereken yeni bir özellik. Öte yandan, OnePlus Connect, telefonunuzu TV’nize bağlamanızı ve Amazon Alexa aracılığıyla açmanızı sağlar. OnePlus connect’i kullanarak, telefonunuzu Oxygen Play’e bağlanmak ve telefondaki sanal bir trackpad kullanarak TV’yi kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Doğrudan Connect App’tan Google Asistan’ı kullanmaya devam edebilirsiniz ve metin girmek istediğinizde, örneğin bir ses sorgusu favori YouTuber’unuzun adını bulamadığında telefonun klavyesini kullanabilirsiniz.

İki model bulunuyor: TV Q1 ve TV Q1 Pro, sırasıyla 987$ ve 1.411$. Her iki OnePlus modeli de 28 Eylül’den itibaren Amazon Hindistan’da satışa sunulacak.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/oneplus_tv_is_a_55inch_4k_qled_tv_powered_by_android_with_google_assistant_and_alexa_support_-news-39363.php